Kısa Özgeçmiş

2005 yılında İstanbul Üniversitesi, Psikoloji Bölümü'nden mezun olmuştur.   Yükseklisansını İstanbul Üniversitesi, Uygulamalı (Klinik) Psikoloji  alanında tamamlayarak uzmanlık ünvanını almıştır. 2008-2012 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi, Psikiyatri Anabilim Dalı'nda birlikte çalışmakta olduğu Prof. Dr. Doğan Şahin'den  Kişilik Bozuklukları ve Psikodinamik Psikoterapiler Eğitimi ve Süpervizyonunu tamamlamıştır. 2014 yılında  toplam 3 modül ve 96 saat süpervizyonu kapsayan Cinsellik ve Cinsel Terapi Eğitimini tamamlayarak Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği'nden mezun cinsel terapistler arasına katılmıştır. 


Meslek hayatına Avrupa Birliği Projesi kapsamında İstanbul Kayışdağı'nda ikamet eden göçmen ergen ve yetişkinlerle çalışarak başlamış, 2006-2009 yılları arasında İstanbul Tuzla Belediyesine bağlı Psikolojik Danışma Merkezinde çok çeşitli sorunlarla başvuran yetişkin danışanlarla bireysel psikoterapi çalışmaları ve psikolojik danışmanlık yapmıştır. Bu çalışmaların yanı sıra iletişim becerileri, cinsellik, çocuk gelişimi, kişilik ve kişilik gelişimi, depresyon, kaygı gibi bir çok konuda halk seminerleri vermiştir.


2009 yılında öğrencilik yıllarında stajını yapmış olduğu İstanbul Tıp Fakültesi, Psikiyatri Anabilim Dalı'nda kadrolu olarak çalışmaya başlamıştır.  Burada kişilik bozuklukları ile bireysel ve grup psikoterapileri, cinsel işlev bozuklukları terapisi, vajinismus grup terapileri ve sanat psikoterapisi alanında çalışmalarını sürdürmektedir. Kişilik ve zeka testleri uygulamaları yapmakta ve bu alanda psikoloji öğrencilerine eğitimler vermektedir. 


Oya Çelik, 10 yılı aşkın süredir farklı kurumlarda ruh sağlığı alanındaki stajyer öğrencilere  ve alanda çalışan profesyonellere çeşitli seminer ve eğitimler vermiş; yanı sıra kişilik gelişimi, cinsellik, cinsel sağlık, cinsel işlev bozuklukları, kaygı bozuklukları, depresyon gibi çeşitli konularda halk seminerleri vermiştir.


Halen İstanbul Tıp Fakültesi , Psikiyatri Anabilim Dalı'nda çalışmalarını sürdürmekte, kısmi zamanlı olarak da özel psikoterapi pratiğine devam etmektedir.